Planowanie digital – dlaczego warto spróbować? Odkryj moc możliwości plannerów cyfrowych!

Organizacja czasu

Kiedy tworzyłam markę Miss Planner byłam zafascynowana pomysłem wymiennych wkładów do plannerów. Moim celem było spersonalizowanie projektów w taki sposób, aby dostosować je do potrzeb użytkowniczek moich plannerów i dać im jak największą swobodę podczas planowania.

Chciałam sprawić, by organizacja czasu nie była przykrym i stresującym obowiązkiem, a przyjemną czynnością, która daje frajdę.

Marzyłam też, żeby wprowadzić okładki z eko skóry we wszystkich kolorach tęczy 😉 Bo planner to nie tylko funkcjonalne narzędzie, ale również fajny i stylowy gadżet.

Jednak produkt fizyczny to zawsze będzie ograniczenie. Najlepsze projekty, które udało mi się stworzyć, lądowały gdzieś w zakamarkach dysku. Dlaczego? Okazywało się, że wkład który miałby mieć ponad 600 stron nie zmieści się do organizera. Już nie wspomnę o funkcjonalności i czasie, jaki trzeba by było poświęcić na znalezienie w nim jakiejkolwiek informacji (nawet z pomocą przekładek).

Z drugiej strony – we wkładach do organizerów A6 (mini) miejsca na stronie było tak mało, że zawsze miałam obawy, czy zapiski będą czytelne (ze względu na małe pola w planie miesięcznym, czy tygodniowym).

Dlatego UWIELBIAM projektować plannery cyfrowe! 🙂 I oczywiście z nich korzystać. Ten komfort, gdy w ciągu kilku sekund mogę dotrzeć do dowolnej informacji w obrębie ponad 1000 stronicowego plannera jest bezcenny. Dlaczego jeszcze warto wypróbować planowanie cyfrowe?

Przetestuj zanim kupisz

Nie kupuj kota w worku – kliknij TUTAJ, aby pobrać całkowicie za darmo darmową, poprzednią wersję produktu z kolekcji 2022.

Aplikacje do planowania cyfrowego

Ze swojego plannera cyfrowego korzystam na iPadzie, z pomocą aplikacji GoodNotes. Jest to aplikacja płatna (kosztuje niecałe 40 zł). Jeżeli polubiłaś planowanie cyfrowe, warto zainwestować, żeby móc w pełni korzystać z możliwości plannera digital. Postaram się publikować więcej wpisów, w których będę pokazywać jak korzystać z mojego plannera, opartego na metodzie the Getting Things Done Davida Allena.

GoodNotes to aplikacja, która jest dedykowana tylko na iPad. Alternatywą jest na przykład Notability lub darmowa aplikacja Zoomnotes.

Jeżeli posiadasz tablet z Androidem, polecam zupełnie darmową aplikację XODO. Możesz ją pobrać tutaj i już teraz przetestować darmową wersję próbną plannera GTD!

Widok na plan dnia w plannerze cyfrowym GTD bez dat

Synchronizacja między urządzeniami

Polecam też przetestowanie synchronizacji między smartfonem, a tabletem. Sama niedawno to zrobiłam i, mimo że na moim iPhone, nie mogę zapisywać rzeczy w plannerze (do zapisków potrzebny jest tablet (iPad) – tablet to kartka, a rysik to długopis), mam możliwość zaglądania do swoich zapisków nawet wtedy, kiedy nie mam tabletu ze sobą. Planner na telefonie wyświetla się tak:

Synchronizacja plannera w aplikacji pomiędzy różnymi urządzeniami zachodzi poprzez iCloud.

Korzystanie z naklejek cyfrowych

W sklepie Miss Planner możesz dokupić zestawy naklejek cyfrowych, które nie tylko uatrakcyjnią planner wizualnie, ale poprawią również jego funkcjonalność. Niedługo pojawi się wyjątkowy zestaw zimowo – świąteczny. Jest już gotowy i nie mogę się doczekać, aż go wstawię do sklepu! 🙂

Korzystanie z naklejek digital jest proste. Jeżeli posiadasz iPad z aplikacją GoodNotes, do Twojego zamówienia dostaniesz szczegółową instrukcję obsługi zarówno plannera, jak i naklejek, które zawarte są w specjalnej książeczce przeznaczonej dla Goodnotes.

Jeżeli jednak nie korzystasz z Goodnotes, wszystkie naklejki znajdziesz również w formacie .png (pojedyncze obrazki na przezroczystym tle, posegregowane w foldery tematyczne).

Jeżeli będziesz potrzebowała pomocy z obsługą plannera lub naklejek, napisz na missplannerpl@gmail.com, a chętnie pomogę i rozwieję wszelkie wątpliwości! 🙂

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o plannerze cyfrowym bez dat kliknij tutaj. Jeżeli o datowanym plannerze 2022 – tutaj.

Lubicie planowanie cyfrowe? 🙂

Poznaj lepiej Miss Planner

Obserwuj

@missplannerpl

Projekt i Wykonanie: Web Media Creations