Zostań mistrzynią organizacji z uniwersalnym plannerem digital na każdy rok (bez dat)!

Organizacja czasu

Cześć! 🙂 Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tak entuzjastycznym odbiorem naszej nowości, jaką jest planner cyfrowy (digital planner)! Bardzo wam dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa oraz za cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy podczas projektowania kolejnych produktów cyfrowych 🙂

Lata doświadczenia w branży plannerowej uświadomiły nam, że wasze potrzeby są bardzo zróżnicowane, a my chcemy wychodzić im naprzeciw. Ze względu na to, że połowa roku już prawie za nami, postanowiliśmy zaprojektować drugą wersję naszego plannera digital – uniwersalną wersję na każdy rok, opartą na systemie organizacji czasu the Getting Things Done.

Zalety plannera cyfrowego na każdy rok

Jako że pierwotna wersja naszego plannera cyfrowego jest datowana, można w nim planować praktycznie od razu, bez konieczności uzupełniania dat. Jednak jego wadą jest to, że z każdym upływającym miesiącem roku funkcjonalność plannera maleje, a miejsce się marnuje.

O datowanym plannerze cyfrowym dowiesz się więcej klikając tutaj.

Planner bez dat nigdy się nie przeterminuje!

W plannerze na każdy rok daty uzupełnia się samodzielnie, co może wydawać się czasochłonne. Jednak niewątpliwą zaletą tej wersji plannera jest fakt, że można z niej korzystać co roku, a zakup jest jednorazowy!

Co więcej, jeżeli kupisz planner w trakcie roku, nie zapłacisz za miesiące, które przepdały.

Dostosujesz go do swoich potrzeb

Brak uzupełnionych i narzuconych odgórnie dat niesie ze sobą jeszcze jedną zaletę. Gdy nie masz w zwyczaju regularnego planowania, nie wykorzystasz nigdy większości stron z plannera datowanego. Dlatego w takim przypadku idealnym wyborem wydaje się być wersja bez dat, której elastyczność pozwoli na planowanie według Twoich indywidualnych potrzeb.

Ze względu na fakt, że lwią część datowanego plannera stanowią plany dzienne, wiele z nich będzie dla Ciebie zupełnie bezużyteczna przy nieregularnym trybie planowania. Dlatego lepiej jednorazowo kupić wersję na każdy rok i cieszyć się plannerem dożywotnio, zamiast co roku kupować wersję datowaną i za każdym razem nie korzystać z większej części plannera.

Idealny do założeń metody the Getting Things Done

Jednym z głównych założeń metody The Getting Things Done jest bazowanie na listach zadań, nie na planach dziennych. W plannerze znajdują się rozbudowane listy zadań To-Do, dzięki którym rozpiszesz wszystkie tak zwane Najbliższe działania, bez konieczności decydowania kiedy konkretnie je wykonasz. Do planowania spotkań i innych czynności z określonym terminem realizacji, możesz wykorzystać plany miesięczne lub tygodniowe. Pomocna może być również sekcja Przypominajki.

O plannerowych sekcjach związanych z metodą the Getting Things Done przeczytasz we wpisie dotyczącym plannera datowanego. W plannerze bez dat pozostają one bez zmian, więc nie będziemy ich szczegółowo omawiać w tym wpisie.

Jakie zmiany wprowadziliśmy w plannerze bez dat na każdy rok?

Tak samo jak w przypadku plannera z datami, przygotowaliśmy darmową wersję testową plannera bez dat. Oba produkty możesz zamówić i pobrać w naszym sklepie zupałnie za darmo. Pamiętaj, że aby korzystać z funkcjonalności plannerów cyfrowych (digital) potrzebujesz tabletu z rysikiem i aplikacją obsługującą pliki .pdf z hiperlinkami.

Kalendarz bez dat

Zanim planner będzie w pełni gotowy do użytku, należy samodzielnie go uzupełnić. Wpisz daty wszędzie tam, gdzie chcesz: w planie rocznym, planach miesięcznych, tygodniowych i ewentualnie dziennych.

Konieczność uzupełnienia dat to w zasadzie jedyna różnica między plannerem cyfrowym The Getting Things Done bez, oraz z datami. Wersja bez dat posiada więcej hiperlinków (przykładowo na odsłonie z planem dnia znajdują się odnośniki do planów tygodniowych, czego nie ma w wersji datowanej).

Pozostałe sekcje dodatkowe oraz te dotyczące metody GTD są identyczne w obu wersjach plannera:

 • Listy zadań posegregowane według metody GTD (więcej o listach TO-DO będzie w dalszej części wpisu),
 • Projekty według sfer życia (Praca, Rozwój osobisty, Zdrowie i uroda, Inne oraz jedna sekcja do personalizacji),
 • Skrzynka spraw wpływających = skrzynka odbiorcza (istotny element systemu GTD, przeczytasz o niej więcej później)
 • Sekcje do samodzielnej personalizacji – do zaplanowania według własnych potrzeb (więcej informacji znajdziesz w instrukcji),
 • Trackery pomocne przy wyrabianiu nowych nawyków, podzielone na sfery życia (Sport, Zdrowie i uroda, Nastrój, Inne),
 • Odżywianie – sekcja zawierająca Przepiśnik, Listy zakupów oraz Dziennik posiłków z jadłospisem,
 • Pomysły i lista z zadaniami do zrobienia Kiedyś/Może,
 • Specjalna sekcja na zadania delegowane – czyli te, którymi nie zajmujesz się osobiście, a oczekujesz aż inne osoby je wykonają. Takie sprawy też wymagają nadzoru i kontroli, dlatego warto gromadzić je w jednym miejscu,
 • Zarządzanie budżetem – zadbaj o finanse dzięki sekcji do zarządzania pieniędzmi! Znajdziesz tu nie tylko budżet roczny oraz miesięczny, ale też miejsce na monitorowanie oszczędności oraz harmonogram spłaty długów.
 • Cele na rok – podzielone na sfery życia,
 • Przypominajki – więcej dowiesz się w dalszej części wpisu,
 • Listy zakupów
 • Notatki – do wyboru masz kartki z notatkami w kropki, linie, czyste lub mieszane.

Więcej informacji na temat powyższych sekcji zawarliśmy we wpisie dotyczącym plannera datowanego.

Plan roczny

Plan miesięczny

Plan tygodniowy

Plan dnia

Gdzie kupić planner cyfrowy the Getting Things Done?

Obie wersje plannera digital są dostępne w naszym sklepie missplanner.pl! Plannery są przygotowane w formacie .pdf z hiperlinkami. Aby móc swobodnie planować konieczny będzie tablet z rysikiem oraz aplikacja obsługująca pliki .pdf z hiperlinkami, tj. GoodNotes, Notability itp.

Przetestuj zanim kupisz

Nie kupuj kota w worku – kliknij TUTAJ, aby pobrać całkowicie za darmo darmową, poprzednią wersję produktu z kolekcji 2022.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania albo sugestie, koniecznie do nas napisz! 🙂

Przyjemnego planowania ❤

Poznaj lepiej Miss Planner

Obserwuj

@missplannerpl

Projekt i Wykonanie: Web Media Creations