Zasada Trzech (The Rule of 3) to prosty sposób na efektywny dzień!

Organizacja czasu

Liczą się rezultaty.

Banalne? Być może. Ale taka właśnie jest Zasada Trzech, czyli The Rule of 3. Mówią, że w prostocie siła. Dlatego zachęcam Cię, byś wypróbowała tę metodę w swoim życiu i sprawdziła jej skuteczność na własnej skórze. Zwłaszcza, jeśli jesteś typem osoby, która ma tendencje do tworzenia długich list zadań.

Zbyt długie listy TO-DO najczęściej niestety utrudniają utrzymywanie stanu flow i wysokiego poziomu produktywności. Dlatego warto znać takie narzędza, jak na przykład Zasada 3.

Jak działa The Rule of 3?

Każdego dnia masz do dyspozycji 24 godziny i określone zasoby energetyczne. Podstawowym założeniem tej zasady jest skierowanie Twojej energii na zadania, które prowadzą do uzyskania kluczowych dla Ciebie rezultatów.

W natłoku codziennych spraw i obowiązków zapominamy o co chodzi w planowaniu. Że nie chodzi o ilość, a o jakość. Dlatego zanim rozpiszesz ogromną listę zadań na dziś, zatrzymaj się na chwilę. Albo spisz to wszystko, weź głęboki oddech i poświęć kilka minut na opracowanie strategii działania. Odpowiedz sobie na pytania:

  • Co bym chciała osiągnąć w tym konkretnym dniu?
  • Co koniecznie musi zostać dzisiaj wykonane?
  • Jak chciałabym się czuć pod koniec dnia?

Odpowiedź na powyższe pytania pomocnicze powinna być wskazówką do określenia trzech głównych rezultatów, którymi pochwalisz się przed samą sobą pod koniec dnia.

Nie ograniczaj się!

Gdy wykonasz trzy główne zadania ze swojej listy (te, które przyniosą Ci pożądane rezultaty) zabierz się za kolejne. Najważniejsze jest to, żebyś zawsze miała z tyłu głowy myśl – co chcę przez to osiągnąć? Po co wykonuję to zadanie? Co będę z tego miała?

Zasada Trzech może być stosowana równeż w przypadku planowania tygodnia, miesiąca, czy roku. Gdy skupisz się na pożądanych rezultatach, cały proces planowania nabierze większego sensu. Co więcej – zaoszczędzisz czas, rezygnując z wykonywania bezproduktywnych zadań, które nie zaowocowałyby żadnymi satysfakcjonującymi Cię efektami.

Planuj zgodnie z zasadą 3 w plannerze digital!

Zainstaluj nasz planner cyfrowy na swoim tablecie i zacznij przygodę z planowaniem cyfrowym (i Zasadą 3) już dziś! Planner został zaprojektowany zgodnie z zasadami metody The Getting Things Done, ale z łatwością wprowadzisz z jego pomocą także założenia Zasady 3.

Wypróbuj go za darmo i daj mi znać jakie są Twoje wrażenia! 🙂

M.

Poznaj lepiej Miss Planner

Obserwuj

@missplannerpl

Projekt i Wykonanie: Web Media Creations