Zobacz TOP 7 korzyści z umiejętnego zarządzania czasem, które całkowicie odmieniło moje życie!

Organizacja czasu, Rozwój osobisty

Zastanawiałaś się kiedyś, czy i dlaczego warto zawracać sobie głowę planowaniem i zagłębiać się w te wszystkie metody organizacji czasu? Często spotykam osoby, które nie zadają sobie nawet odrobiny trudu, i nie korzystają nawet z prostego kalendarza. Zupełnie inaczej jest w Stanach, gdzie wiele dziewczyn nie tylko korzysta z plannerów, ale też przepięknie je dekoruje. To one były dla mnie inspiracją do stworzenia Miss Planner. Mam nadzieję, że stworzę kiedyś kanał na YT, gdzie będę między innymi pokazywać różne sposoby na uzupełnianie i ozdabianie plannerów 🙂 Ale dzisiaj skupmy się na korzyściach jakie możesz zauważyć, kiedy zaczniesz planować z głową. Oto moje spostrzeżenia:

Wszystko pod kontrolą

Od kiedy zaczęłam wyznaczać sobie cele, interesować się rozwojem osobistym i skutecznością w działaniu, moje podejście do planowania diametralnie się zmieniło. Nie tylko tworzę listy „to do”, ale też wyznaczam i monitoruję swoje cele. Dodatkowo zapisuję swoje wydatki i przychody. Mogę szczerze powiedzieć, że dzięki mojemu organizerowi czuję się wolna (o ile nie przesadzę z ilością spraw na mojej liście zadań ;))

Mniej stresu

Z pozoru może się wydawać, że kalendarz czy planner to „uwiązanie”, które odbiera poczucie wolności. Sama też kiedyś wiązałam planowanie z czymś nieprzyjemnym. Być może dlatego, że moja wiedza w tej dziedzinie nie była delikatnie mówiąc imponująca. Wolałam żyć z dnia na dzień, bo tak mi było wygodniej. I wcale nie czułam się wolna, bo często zapominałam o ważnych rzeczach i traciłam czas na zastanawianie się „co ja jeszcze miałam zrobić?”.

Jasność umysłu = efektywność

Natłok myśli sprawiał, że mój umysł był „zaśmiecony”, przez co efektywność była mizerna. Zamiast upragnionego poczucia wolności mocno się stresowałam i żyłam w niepokoju. Od kiedy wszystkie sprawy przelewam na papier, czuję się magicznie odciążona i spokojna, bo wiem że to co zapisane, nie zginie. Zawszę mam organizer pod ręką i w każdej chwili mogę zajrzeć do moich celów, marzeń, zadań, projektów i wszystkiego co dla mnie ważne.

Więcej okazji do rozwoju

Dzięki temu, że mój umysł nie jest pogrążony w chaosie, mam wiele dobrych pomysłów. Dodatkowo dostrzegam dużo więcej okazji do rozwoju nie tylko w życiu osobistym, ale też w biznesie.

Poprawa relacji z ludźmi

Gdy nic nie zapisywałam, dużo rzeczy wylatywało mi z głowy. Wiązało się to z tym, że nie zawsze można było na mnie polegać. Planowanie i zapisywanie sprawiło, że stałam się osobą dużo bardziej godną zaufania, co przydaje się w każdej dziedzinie życia.

Równowaga

Dzięki sprawdzonym technikom organizacji, nie zaniedbuję żadnej dziedziny życia i mam więcej czasu dla siebie. Nieustannie pracuję nad moją efektywnością w pracy i w życiu, nie zapominając o czerpaniu z niego radości i satysfakcji. Oczywiście nie zawsze jest idealnie – warunkiem jest przemyślane zorganizowanie czasu. Ale jak już tego dokonam, to udaje mi się zachować upragnioną równowagę 🙂

Więcej pieniędzy

Zapisywanie wydatków i przychodów sprawiło, że przeszłam metamorfozę z osoby rozrzutnej do oszczędnej. Zderzenie z rzeczywistością, w której kupowałam masę niepotrzebnych rzeczy pod wpływem chwili, sprawiło że zaczęłam robić zakupy mądrze. Dzięki temu mój budżet wygląda dzisiaj o wiele lepiej niż kiedyś.

A Ty przywiązujesz wagę do planowania? Jeżeli nie, to mam nadzieję że mój dzisiejszy wpis zachęcił Cię chociaż trochę i spróbujesz swoich sił. Na blogu opisałam wiele metod organizacji czasu. Zachęcam Cię gorąco do czytania i poszukiwania metody najlepszej dla Ciebie! 🙂

Poznaj lepiej Miss Planner

Obserwuj

@missplannerpl

Projekt i Wykonanie: Web Media Creations