Dbaj o siebie i odżywiaj się zdrowo – twórz listy zakupów i planuj posiłki razem z organizerem Miss Planner!

Organizacja czasu, Plannery

Jak często robisz zakupy? Zdarza Ci się mieć pustą lodówkę, a w głowie kompletny brak pomysłu na obiad? Odżywiasz się niezdrowo? Jeśli tak, proponuję Ci metodę planowania posiłków i zakópów na każdy tydzień. W organizerach Miss Planner Premium i Miss Planner Mini znajdziesz projekty, które umożliwią Ci rozpisanie menu i składników, które będą potrzebne do jego przygotowania. Zaplanuj dni, w których wiesz że będziesz jeść poza domem. Ustal jak będą wyglądały posiłki, które przygotujesz samodzielnie i na jaki czas wystarczą. Będziesz gotować raz na 2-3 dni, czy codziennie? A może przygotujesz jednorazowo dużo potraw i część z nich zamrozisz?

Osobiście odkryłam, że zadanie sobie „trudu” na wymślanie przepisów i gromadzenie składników raz w tygodniu, procentuje i oszczędza wiele czasu w tygodniu. Zalety planowania zakupów i posiłków to przede wszystkim:

  • oszczędność czasu – wystarczy kilka/kilkanaście minut raz w tygodniu żeby stworzyć plan na cały tydzień. Dzięki temu nie musisz codziennie zastanawiać się , co bęziesz jeść.
  • oszczędność pieniędzy – tworzenie przemyślanych list zakupów i trzymanie się ich powoduje, że w naszym portfelu zostaje więcej pieniędzy.
  • kontrolowane, zdrowe odżywianie – dzięki planowaniu posiłków łatwiej będzie Ci konsekwentnie przestrzegać diety i wybierać odpowiednie produkty na zakupach. Nie muszę chyba przypominać, że dieta ma ogromny wpływ na samopoczucie i całe nasze życie.

Zobacz część mojego jadłospisu na jeden z ostatnich tygodni:

Możesz oczywiście sama prowadzić podobną rozpiskę w organizerze DIY lub w zwykłym notesie. Wszystko zależy od tego, co przyniesie Ci lepsze efekty i sprawi, że będziesz konsekwentnie realizować swoje postanowienie o przemyślanej i zbilansowanej diecie 🙂

Spróbuj i sprawdź czy taki sposób planowania posiłków Ci odpowiada! A może znajdziesz jeszcze więcej zalet tej metody? 🙂

Poznaj lepiej Miss Planner

Obserwuj

@missplannerpl

Projekt i Wykonanie: Web Media Creations