7 pomysłów na listy to-do, które możesz stworzyć w swoim plannerze. Wypróbuj je już dziś! :)

Planowanie to moja pasja, dlatego uwielbiam testować różne rozwiązania w dziedzinie organizacji czasu. Ostatnio zaczęłam tworzyć tematyczne listy rzeczy do zrobienia. Uważam, że listy to-do to narzędzie które nie tylko porządkuje wszystkie sprawy, ale też motywuje do działania. Odhaczanie kolejnych rzeczy z listy daje poczucie rozwoju i progresu. Dlatego w dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Ci kilka pomysłów oraz udostępnić parę darmowych projektów, które pomogą Ci tworzyć własne listy. Na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie!

10 pomysłów na listy to-do


1. Bucket List, czyli lista rzeczy, które chcesz zrobić/przeżyć/zobaczyć/mieć przed śmiercią

Zawsze bardzo podobał mi się pomysł stworzenia takiej listy. Nie wiem tylko, czy w moim przypadku nie skończyłoby się na zapisaniu grubej księgi. No bo jakim cudem zmieszczę na jednej kartce te wszystkie wspaniałe rzeczy, których chcę doświadczyć zanim odejdę? Chciałabym, żeby moja lista składała się z rzeczy, które są dla mnie najważniejsze, wzbudzają we mnie najsilniejsze emocje i dadzą mi maksymalne uczucie spełnienia. Dlatego ciągle jestem na etapie tworzenia szkicu 😉 A Ty, masz swoją Bucket List? Co znajduje się na jej szczycie?

2. Lista moich celów na tydzień, miesiąc, rok

Bazując na swoich postanowieniach noworocznych, pod koniec każdego miesiąca wyznaczam cele, które segreguję na poszczególne dziedziny życia. Taki podział pomaga mi utrzymać równowagę między wszystkimi ważnymi dla mnie sferami takimi jak: rozwój osobisty, relacje, życie zawodowe oraz zdrowie. Ty też możesz wypróbować ten sposób dzięki projektowi, który przygotowałam specjalnie dla Ciebie. Rozpisz swoje cele w tabeli, a różowe pole pod spodem przeznacz np. na zapisanie wniosków podsumowujących dany miesiąc.

Kliknij i pobierz
projekt w formacie A5.

3. Lista treningów

Od kiedy zaczęłam trenować „na poważnie”, założyłam specjalny planner treningowy. Zpisuję w nim przebieg każdego treningu z moim trenerem. Bardzo się cieszę, że to zrobiłam! Dzięki temu mam istną kopalnię planów treningowych. Dodatkowo mogę monitorować swoje postępy, które nawet po zaledwie kilku miesiącach są naprawdę imponujące. W projekcie możesz rozpisać swój trening z uwzględnieniem obciążenia, ilości powtórzeń w serii oraz/lub czasu wykonywania danego ćwiczenia. Poniżej zapisz ilość serii jakie wykonałaś (wykonasz) danego dnia. Jeżeli jednak zamiast ćwiczeń na siłowni zdecydowałaś się na bieg lub jazdę na rowerze, zapisz w specjalnym polu na dole rodzaj aktywności oraz jej czas trwania wraz z przebytym dystansem. Różowe pole pod spodem możesz zagospodarować w dowolny sposób, według swoich potrzeb.

Kliknij i pobierz
projekt w formacie A5.

4. Lista posiłków na tydzień + lista zakupów

Planowanie zakupów spożywczych i poszczególnych posiłków na cały tydzień to jeden z tych nawyków, które chciałabym wprowadzić do swojego życia na stałe. Pewnie, że czasem lubię spontanicznie wyskoczyć do restauracji lub zamówić sushi na kolację. Jednak przeważnie staram się trzymać swoich ustaleń. System ten pozwala mi zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale też pieniędzy. Na pierwszej stronie możesz rozpisać plan żywieniowy na cały tydzień. Na drugiej natomiast, zaplanujesz swoje zakupy z podziałem na kategorie (na śniadanie, na obiad, na przekąski) lub działy (owoce i warzywa, nabiał, pozostałe).

Kliknij i pobierz
projekt w formacie A5.Pamiętaj, że jestem otwarta na wszelkie uwagi i sugestie. Jeżeli chcesz, żebym przygotowała jakiś projekt lub masz sugestie do aktualnie przeze mnie udostępnionych – zapisz swój pomysł w komentarzu.


5. Listy życzeń

To zdecydowanie moje ulubione listy! Zapisuję na nich głównie rzeczy materialne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć taką listę w odniesieniu np. do pracy nad własną sylwetką lub charakterem. Osobiście uwielbiam kupować ładne rzeczy, dlatego tworzenie list życzeń to dla mnie ogromna przyjemność! W przeciwieństwie do planowania posiłków, tego typu listy niestety sprawiają, że mój portfel cierpi… 😉

6. Lista inspirujących cytatów

Gdy zakładam nowy planner, zawsze rezerwuję kilka początkowych kartek na moje ulubione cytaty. Są wśród nich takie, które inspirują mnie do działania lub dodają sił, gdy mam gorszy dzień. Oto kilka z moich ulubionych złotych myśli:


„Ignoruj otaczające cię głosy. Różni ludzie będą potrząsać szklaną kulą ze sztucznym śniegiem, w której mieści się twój świat. Wystarcza krytyczna uwaga, złośliwa plotka, zatrzaśnięte drzwi, a wokół ciebie zaczynają wirować białe płatki. Zachowaj spokój, wycisz się. Pozwól im wirować. W końcu opadną i odkryjesz, że skarb w twojej kuli pozostał nienaruszony”.

Regina Brett (z książki Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym).


„Najbardziej samotnym można być nawet w tłumie. I ja tak się często czuję. Niestety żyjemy w świecie, gdzie ludzie się nawzajem oceniają, szukają odbicia w innych i bardzo się kreują. Mało jest prawdy. Pokaż mi, kto dziś otwarcie mówi: jestem takim i takim człowiekiem, nie musisz mnie lubić i OK, ja to uszanuje. Tak ze sobą nie rozmawiamy. Ludzie się czasem zachowują jakby żyli w wymyślonej, wirtualnej rzeczywistości. Tak jakby profil na Facebooku czy Instagramie był jedyną wartością i czymś co o nich świadczy. To bzdura, fikcja, bałach. Nie wierzę tym wszystkim uśmiechniętym i dumnym z aktualnego zdjęcia profilowego. Niestety to wszystko jest interesowne i oportunistyczne. Wszystko to ściema i kalkulacja która nie ma nic wspólnego z prawdą o nas samych. Ludziom się wydaje że mogą kreować swoje życie, że wszystko zależy od nich. To kolejna bzdura. Zbyt duży jest kult ego dziś. Zbyt duża radykalizacja poglądów z powodu poczucia bycia centrum wszechświata. Nie jesteśmy żadnym centrum. Musimy żyć w symbiozie ze wszystkim co nas otacza”.

Sebastian Fabijański

7. Lista książek do przeczytania

Dobrze jest mieć wszystkie ciekawe tytuły w jednym miejscu. Oprócz książek, zapisuję też filmy i seriale polecone przez znajomych. Dzięki temu mam sporą bazę do której mogę sięgnąć, gdy mam ochotę na wieczór filmowy lub relaks przy dobrej książce 🙂


A Ty jakie listy tworzysz lub chciałabyć wprowadzić do swojego plannera? Mam nadzieję, że projekty które dla Ciebie przygotowałam okażą się przydatne 🙂

Poznaj lepiej Miss Planner

Obserwuj

@missplannerpl

Projekt i Wykonanie: Web Media Creations