Poznaj potęgę tablicy marzeń: uwierz w swoje marzenia i przekształć je w cele z datą realizacji! :)

Zawsze chciałam mieć pracę, która da mi dużo satysfakcji i przyjemności. Jednak gdy źle wybrałam kierunek studiów zaczęłam wierzyć, że praca to tylko narzędzie do zarabiania pieniędzy i przykry obowiązek. Zaraz po obronie, zamiast iść na kurs podnoszący moje kwalifikacje i szukać pracy, postanowiłam zaryzykować. „Przekreśliłam” 5 lat mojej edukacji i poszłam w zupełnie innym kierunku. Zrobiłam to o czym marzyłam od dawna – założyłam firmę. Mimo, że moja pierwsza firma przyniosła mi straty finansowe, w zamian otrzymałam bezcenną naukę. Dziś wiem, że przyznanie się przed samą sobą do złego wyboru kierunku i odwaga, żeby pójść inną drogą to najlepsze, co mogłam zrobić. Z każdym dniem przekonuję się, że mimo trudnych początków było warto, bo po dwóch latach znalazłam to, w czym czuje się najlepiej. Znalazłam coś co kocham!

Podczas ciężkiej drogi do spełnienia zawodowego, bardzo pomogła mi tzw. tablica marzeń. Wycięłam z gazet dużo kolorowych zdjęć, które najwierniej oddawały moje pragnienia i cele. Kupiłam dużą tablicę korkową, powiesiłam ją nad biurkiem i umieściłam na niej wybrane zdjęcia. Dzięki temu w każdym momencie (zwłaszcza w chwilach zwątpienia) mogłam do nich zajrzeć i przypomnieć sobie, do czego dążę.

Jeżeli masz jakiś pomysł, który wypływa z Twojego serca, nie słuchaj tych, którzy mówią, że to niemożliwe. To nie oni będą to robić, tylko Ty! Marzenia mają wielką moc, a gdy wizję połączysz z działaniem, wybierzesz się w fascynującą podróż. Podróż, która przyniesie Ci satysfakcję, szczęście i spełnienie!

Czego tak naprawdę pragniesz? Masz spisane swoje marzenia i pamiętasz o nich na co dzień?

Jeśli nie, to zastanów się i wybierz jak najwięcej: miejsc, uczuć, sytuacji i przedmiotów, których pragniesz. Wydrukuj, bądź wytnij z gazet obrazki i zdjęcia, które najwierniej odwzorują Twoje marzenia. Stwórz tablicę marzeń, którą ułożysz na przykład na tablicy korkowej. Możesz też wkleić wybrane obrazki do swojego planera. W wersji Premium organizera Miss Planner znajdziesz przeznaczone do tego miejsce („Moje marzenia”).

Wizualizacja Twoich celów i wiara w ich osiągnięcie codziennie będzie dodawała Ci skrzydeł i motywacji do podejmowania i realizowania kolejnych kroków. Moim zdaniem wytrwałość, obok odwagi i wiary w siebie to niezwykle ważny czynnik, który warunkuje sukces.

Jakie jest Twoje największe marzenie? Na jakim jesteś etapie jego realizacji? 🙂

Poznaj lepiej Miss Planner

Obserwuj

@missplannerpl

Projekt i Wykonanie: Web Media Creations