Kaligrafia – czy to dla mnie? Poznaj 5 powodów dlaczego warto zacząć naukę kaligrafii.

Lifestyle, Pozostałe

Kaligrafia, czyli inaczej hand lettering to sztuka pięknego, estetycznego i starannego pisania. Pismo kaligraficzne charakteryzuje się między innymi poprawnymi proporcjami liter i ich artystycznymi zdobieniami oraz równymi odstępami między słowami.

Kaligrafia to wspaniały sposób na redukcję stresu i napięcia. Kaligrafia to nie tylko moja pasja, ale też terapia, której efekty są widoczne najbardziej w momentach, gdy w moim życiu narasta poziom stresu. Podczas kaligrafii czuję się odprężona. Skupiam się na tym, co mam zrobić, a moje myśli nie uciekają do zmartwień i problemów.

Po skończonej pracy czuję satysfakcję, że zrobiłam krok do przodu i moje umiejętności wzrosły. Napięcie znika.

Naukę cierpliwości

Nauka wymaga czasu. Żeby odnieść sukces w kaligrafii (i nie tylko), trzeba opanować sztukę cierpliwości. Nikomu nic nie wychodzi od razu (myślę, że nawet największym geniuszom). Więc nie zniechęcaj się tym, że Ci nie wychodzi. Miej świadomość, że to tylko etap przejściowy.

Docenienie siebie

Gdy będziesz patrzeć na siebie zbyt krytycznie, nie zauważysz swoich postępów.

A nawet te najmniejsze motywują i pomagają wytrwać w drodze do celu. A celem nie musi być wcale wyścig z wielkimi mistrzami kaligrafii. Moim celem jest tworzenie pięknych rzeczy i jestem dumna z siebie, gdy stworzę coś, co mi się podoba. Gdy nauczysz się doceniać wartość tego, co tworzysz wzrośnie Twoja pewność siebie.

Spontaniczne wyrażanie siebie

Rozwijanie swojej kreatywności, wyobraźni

Baw się słowami. Poznawaj nowe czcionki. Twórz własne ciekawe kształty. Może kiedyś stworzysz swój własny autorski font?

Masz wszystko to, co potrzebne, żeby zacząć!

„Nie mam talentu artystycznego!” „Nie wychodzi mi.” „To za trudne!” – te i inne wymówki często sprawiają, że odwlekamy naukę nowych rzeczy. Mimo, że mamy ochotę się rozwijać, wewnętrzne ograniczenia hamują nasz zapał. W skrajnych przypadkach nigdy nie podejmujemy próby lub rezygnujemy po kilku lekcjach. Tymczasem kaligrafia, a nawet rysowanie czy malowanie to umiejętności. A to znaczy, że każdy jest w stanie je opanować i rozwijać. Trzeba się uzbroić w solidną dawkę wytrwałości i wyrozumiałości w stosunku do siebie.

Potrafisz pisać. Nie potrzebujesz nic więcej, wystarczy że spróbujesz, wytrwasz i odkryjesz radość tworzenia.

Już niedługo na blogu pojawi się pierwsza lekcja, która pomoże Ci opanować podstawy kaligrafii. Mam nadzieję, że temat Cię zainteresował i spróbujesz swoich sił w kaligrafii 🙂

A może jesteś w trakcie nauki? Podziel się w komentarzu swoimi doświadczeniami. Może Twoje wskazówki komuś pomogą? 🙂

Poznaj lepiej Miss Planner

Obserwuj

@missplannerpl

Projekt i Wykonanie: Web Media Creations