Jak powstała marka Miss Planner? Poznaj naszą historię i dowiedz się jak wyglądał początek naszej drogi w biznesie.
O własnej działalności zaczęłam myśleć na początku okresu studiów. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, co chcę konkretnie robić, ale gdy wyobrażałam sobie moją przyszłość, to tylko w biznesie. Moje marzenie spełniło się – zaraz po obronie mojej pracy magisterskiej założyliśmy z mężem naszą pierwszą firmę. Dzisiaj chciałam podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami. Czy było pięknie, łatwo i przyjemnie? Jeśli jesteś ciekawa, zapraszam Cię gorąco do przeczytania najciekawszych fragmentów wywiadu, którego udzieliliśmy dla Frontwoman – społeczności zrzeszającej kobiety przedsiębiorcze. Cały wywiad możesz przeczytać TUTAJ.
Asia (Frontwoman): Zajmujecie się łączeniem kilku obszarów – produkcją organizerów, a także projektowaniem i wdrażaniem blogów i stron internetowych. Skąd pomysł na taki biznes?
Maciej (Miss Planner): Taki pomysł dojrzewał w nas od dłuższego czasu. Praca stanowi ogromną część życia. Zawsze chcieliśmy, żeby nie była przykrym obowiązkiem, tylko sposobem na wykorzystanie naszych talentów i pasji. Dzięki naszemu doświadczeniu w życiu i biznesie wiemy jakie są nasze mocne strony i co nam sprawia w życiu radość. Obecnie nasz biznes to spełnienie naszych marzeń, a co za tym idzie, źródło ogromnej satysfakcji 🙂
Asia: Od jak dawna zajmujecie się tym, co robicie i czy od początku działaliście razem?
Maciej: Firmę prowadzimy niecałe 2 lata. Nasz pierwszy pomysł okazał się nietrafiony, ale dzięki temu doświadczeniu odkryliśmy właściwą drogę i zmieniliśmy profil działalności. Młodym, niedoświadczonym osobom trudno jest zacząć. Doświadczone firmy często naciągają na koszty i składają nierealne obietnice. Wyciągnęliśmy wnioski z popełnionych błędów i teraz chcemy pomagać innym, którzy zaczynają swoją przygodę z biznesem.
Magda (Miss Planner): Większość rzeczy robimy razem, co pozytywnie wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Uzupełniamy się nie tylko w biznesie, ale też w życiu osobistym. Razem jesteśmy w stanie zdobywać to, czego oddzielnie nie byli byśmy w stanie osiągnąć.
Asia: Jak udaje się Wam łączyć pracę, pasję i wspólne pozazawodowe sprawy? Nie pojawiają się konflikty? 🙂
Maciej:Mamy wspólne cele, dzięki czemu więź między nami jest bardzo silna. Bywają ciężkie chwile, ale nie są one spowodowane tym, co dzieje się między nami, ale raczej czynnikami zewnętrznymi.
Magda:Bardzo rzadko mamy różne zdania. Wspólnymi siłami łatwiej jest nam radzić sobie z kryzysami w pracy i w innych aspektach życia.
Asia: Z jakimi trudnościami mierzyliście się w trakcie uruchamiania swojego biznesu?
Maciej: Na początku chcieliśmy osiągać niektóre cele szybciej niż było to możliwe, przez co popełnialiśmy błędy i traciliśmy pieniądze. Narzuciliśmy sobie sporą presję i wybraliśmy dziedzinę, która nas nie interesuje. Na szczęście z czasem nauczyliśmy się wykorzystywać nasze pasje, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. Opanowaliśmy sztukę cierpliwości. Umiemy cieszyć się z małych sukcesów. Pozytywne podejście i „zwolnienie tempa” było w naszym przypadku bardzo ważne, bo dzięki temu podejmujemy bardziej przemyślane decyzje.
Asia: Co teraz sprawia Wam w biznesie najwięcej radości, a co przysparza trudności?
Magda:Największą radość i satysfakcję daje nam kontakt z klientami. Ciepłe słowa niezwykle nas cieszą i motywują. Wszystkie opinie i sugestie niesamowicie inspirują nas do działania i poszerzania naszej oferty. Póki co nie mamy większych trudności. Mamy fantastycznych partnerów, wiele pomysłów na rozwój i krok po kroku realizujemy nasze zamierzenia 🙂
Asia: Co Waszym zdaniem jest kluczowe kiedy planujemy założenie swojego biznesu?
Maciej:Nie powinno się narzucać sobie schematu bądź pomysłu, który zwyczajnie nam „nie leży”. Kiedy coś nas fascynuje, mamy szansę wykorzystać swój potencjał w maksymalnym stopniu. Istotny jest też pomysł, który odpowiada na zapotrzebowanie ludzi. Warto znaleźć w rynku lukę, wtedy łatwiej będzie pozyskać klientów. Bardzo pomocne jest połączenie wszystkich tych elementów.
Asia: O co należy najbardziej dbać prowadząc swoją firmę?
Magda:Moim zdaniem najważniejsza jest dobra organizacja pracy, kontrola finansów i silna psychika. Trzeba pamiętać, że własna firma to też umiejętność radzenia sobie z nieregularnym dochodem. Osoby mało odporne na stres powinny pamiętać o regularnej relaksacji. Dzięki takiej praktyce umysł jest w stanie pracować efektywniej, a problemy nie będą w stanie nas przytłoczyć.
A Ty myślisz, a może myślałaś o własnej działalności? Jakie cechy powinna według Ciebie posiadać kobieta przedsiębiorcza? 🙂